Az MMSZ Iskola Alapítvány 2021. 03. 31. napjával sikeresen zárta az EFOP-3.11.1-17-2017-00025. azonosítószámú, „Szülő-Suli” tanulók iskolai előmenetelének javítása és a korai lemorzsolódás visszaszorítása az iskola-család együttműködésre alapozott egyéni fejlesztésen keresztül” elnevezésű projektet.

A bevont intézményekben, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány fenntartásában működő MMSZ Tiszabői Általános Iskolában, az MMSZ Tiszaburai Általános Iskolában, az MMSZ Galló József Általános Iskola és Magoncka Óvodában, valamint a Máltai Óvoda és Általános Iskolában (Tarnabod) a Felhívás céljaival összeegyeztethető pedagógiai módszertan került kialakításra és alkalmazásra az iskolai lemorzsolódás visszaszorítása, egyéni tanulási utak támogatása érdekében, megerősítve azt a családi környezetre történő ráhatással.

A projekt során megvalósult főbb tevékenységek: szülő-suli családi programok, a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulókra irányuló egyéni és csoportos foglalkozások, családi kirándulások, a bevont mentorokat, pedagógusokat érintő képzések és kompetenciafejlesztő foglalkozások.

A megvalósult tevékenységeknek köszönhetően az iskola és a család közötti együttműködés a személyes kapcsolatok elmélyülését is eredményezte a számtalan közös élmény, az iskola és a szülők közti bizalom erősödése, valamint a rendszeres találkozások révén.

Az érdeklődő családoknak a mindennapi életben hasznosítható tapasztalatot nyújtó programokat igyekeztek adni, mint például higiéniai, életvezetési, egészségfejlesztési tanácsadás, valamint a pályaorientáció, ahol a diákon kívül a szülői tájékozottságnak is nagy szerepe van. Más programok a közös élményeken keresztül fejlesztették a tanulók és családjaik legkülönfélébb kompetenciáit – az adventi készülődés jegyében például gyönyörű díszek készültek. Kiemelten sikeresek voltak a szülőkkel és gyerekekkel megvalósult közös kirándulások, zenei programok is.

A projekt szakmai vezetője, Érsekné Mosóczi Mária, valamint projektmenedzsere, Leveli Aliz a program legnagyobb sikerének az élményteremtést tartják, melynek köszönhetően tartalmas napokat tölthettek el egymással szülők, tanárok és diákok. A programnak köszönhetően több olyan szülő is az iskolai élet aktív résztvevője lett, aki korábban nem szívesen lépett be az intézménybe.