Emberközeli történet a Tisza és Kárpátalja hulladékproblémájáról és arról, miként küzd a két főszereplő és az önkéntesek az emberi felelőtlenség ellen a Tisza forrásától egészen a Fekete-tengerig – így mutatja be a Tisza és kapcsolódó vizeinek hatalmas szennyezettségét bemutató filmjét az ukrán-magyar gyökerekkel rendelkező természetfilmes és fotós Ljasuk Dimitry.

A magyar nyelven készült film szinte a Tisza teljes hosszában mutatja be a partján fekvő egyes településekről származó hulladékforrásokat, a szennyezés ellen küzdő helyi aktivistákat, valamint azokat a problémaforrásokat, melyek összefüggenek a Tisza szennyezettségével.

Abszolút minden érintett társadalmi csoport álláspontját, körülményeit igyekszik bemutatni a célból, hogy minél előbb megoldást találjunk vizeink szennyezésére, az egyszerhasználatos műanyaghulladékok helyes hulladékkezelésére, hogy

„egy napon ne arra kelljen felébrednünk, hogy a vizeink üresek, halottak, már nincs bennük élet…”.

A film fő célja, hogy megértsük a problémát, és azt is, hogy milyen felelősséggel tartozunk a természet, a folyóink, tengereink iránt. Emellett megoldást próbál mutatni arra is, hogy mi emberek mit tehetünk azért, hogy a helyzet változzon. Mindezt egy aktuális és nagyon közeli helyszínen, Kárpátalján. Az film nem hibáztat, nem felelősöket keres. Hanem bíztat és remél. Történeteivel és megközelítésével emberközeli és életszerű.

A film elérhető Ljasuk Dimitry YouTube-csatornáján, valamint az alábbi hivatkozásban.

 

Kiemelt kép: részlet a filmből